Tworzenie aplikacji

Nowe technologie – nowe aplikacje!

Rozwój nowych technologii i ich powszechna popularyzacja sprawiły, że korzystamy z nich praktycznie codziennie, za każdym razem, kiedy używamy naszych komputerów, czy to zawodowo, czy prywatnie.

Sklepy internetowe, systemy szybkich płatności czy platformy e-lerningowe – aplikacje webowe, bo o nich mowa, to programy napisane z myślą o łatwiejszym odnajdywaniu informacji w tradycyjnych serwisach www oraz zbieraniu i analizowaniu udostępnianych przez użytkowników danych. Cechą charakterystyczną aplikacji www jest ich częściowa nieokreśloność. To użytkownicy, pobierając aplikację webową z serwera i korzystając z niej w określony sposób, nadają jej ostateczny kształt.

Do największych zalet aplikacji internetowych należy bezpieczeństwo i łatwość ich używania. Wystarczy dostęp do urządzenia połączonego z Internetem – nie ma znaczenia system na jakim pracujemy oraz rodzaj przeglądarki, z której korzystamy. Przy tworzeniu aplikacji internetowych nie musimy od razu decydować o ich ostatecznym kształcie – bez problemu mogą być one rozbudowywane o nowe, dodatkowe funkcje, które często krystalizują się po pewnym czasie korzystania z aplikacji.

Projektowaniem aplikacji internetowych zajmują się wyspecjalizowane firmy z branży IT. Aplikacje tworzone są na zamówienie i dostosowywane do określonych potrzeb danych klientów. Firmy tworzące aplikacje internetowe w swojej pracy wykorzystują najnowsze technologie i języki programowania, takie jak: PHP, JavaScritp, XML, MySQL, Ajax czy Oracle.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *